Rok 2021 jest szczególny pod wieloma względami. Dla nas i naszej firmy REL Ltd ten rok ma jeden szczególny aspekt – obchodzimy 30-lecie działalności spółki! W dzisiejszych czasach jest to rocznica, z której jesteśmy dumni.

Zaczynaliśmy działalność w trudnym aczkolwiek perspektywicznym okresie – w roku 1991. Od tego czasu wiele zmieniło się  – w handlu, produkcji, zarządzaniu, asortymencie. Początkowo wcale nie zajmowaliśmy się materiałami ściernymi, jednak szybko to właśnie ta branża okazała się naszym celem i w tej właśnie branży się specjalizujemy od lat. Nasz magazyn na początku działalności mieścił się w pomieszczeniu nie większym niż 3m2, dzisiaj to już prawie 1000m2 powierzchni magazynowej wypełnionej setkami produktów.

Praktycznie od początku działalności współpracowaliśmy z najlepszymi producentami materiałów ściernych z całego świata – z Ameryki Północnej, Azji i Europy. Do dzisiaj bardzo cenimy sobie współpracę z producentami z Włoch, Francji, Wielkiej Brytanii, krajów Beneluxu czy Skandynawii. I to właśnie Skandynawia ma dla naszej firmy szczególne znaczenie – przez wiele lat jednym z udziałowców był przedsiębiorca w Finlandii, a także stamtąd sprowadzaliśmy pierwsze produkty. Jednym z naszych najbardziej cenionych partnerów biznesowych jest firma PUREVA – producent profesjonalnych tarcz do cięcia i szlifowania. Tyle lat współpracy owocuje przyjacielskimi relacjami i  wieloma wymiarami współpracy. Podobne relacje łączą nas z firmą SAIT Abrasivi z Włoch i JOEST – producentami nasypowych materiałów ściernych, a także firmą DIAGER – producentem profesjonalnych wierteł.

30-lecie REL
Jan Lacinski-2

Zmieniające się oczekiwania klientów oraz specyfika rynku poszerzyły nasze handlowe relacje o kraje azjatyckie, przede wszystkim Chińską Republikę Ludową. Lata współpracy z tym jakże odległym kulturowo krajem nauczyły nas przede wszystkim cierpliwości i zrozumienia zupełnie odmiennych zasad biznesowych, a zaowocowały zaufanymi relacjami biznesowymi i partnerskimi.

30-lecie REL
Canton_1_ 2008a
Anna and Dorota and Nicolea

blankOd 2015 roku skutecznie rozwijamy naszą własną markę produktów materiałów ściernych i akcesoriów. Pod marką ABREL oferujemy szeroki asortyment krążków ściernych samoprzyczepnych wierteł, pił diamentowych, tarcz do cięcia i szlifowania, szczotek technicznych, siatki ściernej, pasów bezkońcowych, czy podkładów szlifierskich pod krążki ścierne. Nieustannie rozwijajmy asortyment naszej marki ABREL, a produkty te stosowane są w wielu zakładach produkcyjnych.

Nieustannie szukamy produktów i rozwiązań, które odpowiedzą nawet na najbardziej specyficzne potrzeby i wymagania naszych klientów. Realizujemy często nietypowe zamówienia, szczególnie w zakresie pasów bezkońcowych i krążków ściernych – elastyczność i indywidulane podejście do Klienta to jest aspekt, który z pewnością nas wyróżnia. Wielu z naszych Klientów i partnerów biznesowych jest z nami już długie lata, niektórzy nawet praktycznie od początku istnienia firmy. Serdecznie Wam za to dziękujemy i mamy nadzieję, że przez wiele kolejnych lat będziemy mieli możliwość zaspokajania Waszych potrzeb w zakresie materiałów ściernych.

Nasz Zespół jest dla nas tak samo ważny jak nasi Klienci! Bez zaufanych i lojalnych pracowników nie byłoby nas w tym miejscu, w którym znajdujemy się obecnie. Wszyscy – dział handlowy, pracownicy biurowi, magazyn, produkcja czy logistyka – to zgrany i uzupełniający się Zespół, który przetrwał już niejedną burzę i wspólnie z zarządem firmy działa na rzecz jej rozwoju. Bardzo Wam za to dziękujemy!

Te 30 lat działalności miało swoje wzloty i upadki, okresy wzrostu i stabilizacji. Jesteśmy z Wami tak długo i żywimy nadzieję, że jeszcze kolejne kilkadziesiąt lat będziemy mieli możliwość wspólnie działać i się rozwijać! Dziękujemy za ostatnie 30 lat i czekamy na kolejne rocznice!

Jan Łaciński i Anna Łacińska-Kruczek, Zarząd REL Ltd Sp. z o.o.